Taust

See sait on infotehnoloogia tunni neljanda kursuse esimene ülesanne.

Eesmärgid

Lehe loomisel oli eesmärgiks standarditele vastav valideeruvus ja dünaamiline ning mugav ülesehitus. Valideerub leht XHTML 1.0 Transitional (kui aega-viitsimist leian, siis ehk juba XHTML 1.1) ja CSS2 (CSS2, CSS2.1 kui ka CSS3; valideerub, aga vajab korrastamist) standarditele. Nõutud oli muidugi palju-palju vähem, aga eks see suurem ettevõtmine tuligi rohkem enda proovilepanekuks.

Tehnoloogia

Suurem osa lehe koodist asub index.php failis. Lehtede tiitlid ja sisu laetakse sama faili sisse vastavalt soovitud lehele PHP Switch'i abil. Lehtede sisu ehk tekst asub eraldi XML laiendiga failides. Kujundus asub eraldi CSS Stylesheet failis, mis laetakse samuti index.php-sse. Päise, navigatsioonimenüü ja jaluse linkide (nuppude) dünaamilisus on saavutatud JavaScript'i abil.
· Pildid ·

NB! Lehe vaatamiseks on rangelt soovitatav brauser alates Mozilla Firefox 2.0.0.11 (või Internet Explorer 7)!
Teadaolevalt ei näita IE 6 ja vanemad brauserid selle saidi sisu korrektselt, kuna ei oska PNG-24 alpha-transparency't näidata. Probleemile hetkel korrektselt töötav lahendus puudub. FF versioonide toe kohta 2.0.0.11 versioonist tagasiulatuvalt teave puudub. Safari 3.0.4 Windowsile Beta näitab saiti korrektselt.